Všechno má svůj řád a smysl

středa 5. říjen 2011 10:25

lidi
moje kamarádka

Každý z nás je jedinečný a jako jedinečné osoby máme pro své okolí jedinečný význam. Úvaha se snahou o probuzení humanity.

Nejprve jsme malé miminko a máme význam pro rodiče, jsme jejich dítě. Zpočátku naštěstí ani nezáleží na našem pohlaví, aspoň v našich podmínkách. Jak rosteme, jsme pořád dítě svých rodičů, ale získáváme význam i pro jiné lidi. Jsme třeba sourozencem, žákem či žákyní ve škole, kamarádkou - kamarádem, nebo naopak neoblíbenou osobou, zaměstnavatelem, zaměstnancem, rodičem atd. a také nositelem nebo nositelkou nějakého názoru. A pak jsme třeba i bloger nebo blogerka, a nebo žádý blog nemáme. Snad jsem vyjmenovala všechny důležité funkce. No já jsem ještě houslistka a učitelka, jak už všichni víte.

Je toho hrozně moc, co člověk je, a taky docela dost, čím ještě může být, ale podstatné je, čím člověk chce být a jaký chce být. Každý z nás na sobě nějakým způsobem pracuje, ať už pozitivně nebo negativně. Snažíme se dělat činnosti, které nám připadají smysluplné, které nám zabezpečí obživu těla i ducha apod. Já například relativně často píšu články pro svůj blog, přestože to některým (teď) nejmenovaným lidem leze na nervy a jiní to pokládají za úplně nesmyslnou činnost, která mi pouze bere čas.

Víte, celý život žiju duchovním životem, a protože v mém blízkém okolí nikoho moje názory nezajímají, a ani to nejde, protože by se museli zbláznit, tak píšu blog. Vy, kteří ho čtete, děláte to dobrovolně a k ničemu Vás to nezavazuje. A pokud Vás něco osloví, jsem ráda. Jsem pochopitelně vděčná i za negativní reakce, které mě vedou k ještě hlubšímu promýšlení konkrétních témat.

Takže činnosti. Snažíme se dělat smysluplné činnosti. A jaká činnost je smysluplná? Není možné odpovědět. Smysluplných činností je nekonečné množství a hlavně to, co je smysluplné pro jednoho, nebývá smysluplné pro všechny. Jediné, co mi připadá smysluplné pro všechny, je to, abychom se navzájem nechali žít. Pochopte prosím, i v názorové oblasti. Když je něco vyloženě blbost nebo dokonce škodlivé, je dobré na to upozornit. Ale už z principu "zabíjet" veškeré názory, které se neshodují s mým vlastním, to považuji za nesprávné.

Ano, není to snadné, protože -nechat žít- v tomto smyslu často znamená uznat svou chybu a často je těžké rozlišit, že co není dobré pro mne, ještě nemusí být špatné pro druhého. Děkuji za pozrnost.


Danabuďte v klidu11:576.10.2011 11:57:35
JLNějak mi to palice nebere,00:046.10.2011 0:04:13

Počet příspěvků: 2, poslední 6.10.2011 11:57:35 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené blogy