Kdo jezdí v jedničce?

středa 7. září 2011 08:34

reklama

Ve vlacích Úvaly - Beroun moc lidí v jedničce nejezdí. Včera, když jsem si ji fotila, tam seděl jeden zaměstnanec Drah (všimněte si, sedí vpravo, na fotce je vidět jeho noha, taková ta tmavá svislá čára pod sedačkami). Předtím tam byli ještě dva civilisté opačného pohlaví, ale ty pan průvodčí pochopitelně vyhodil.

Přemýšlela jsem, jestli vystoupím na Smíchově, nebo pojedu až na Hlavní. Řekla jsem si, že si ještě napíšu pár řádek, a zvolila jsem druhou možnost. Nevěděla jsem, o čem budu psát, a jestli to nakonec nebude trapné, a delší projížďka vlakem tedy zbytečná.

Taky jsem si řekla, že život je tak jako tak tak trochu loterie, a tak to zkusím. Zaujala mě reklama na Daniela Landu a její hlavní slogan "Netrestejme občany, trestejme POLITIKY!". Chvilku jsem se koukala na tu paní na fotce, jakou má pěknou postavu (to je můj dojem, nikomu ho nevnucuju). A tak mě na té reklamě něco vrtalo hlavou, až mi to došlo: Copak politici nejsou občané? Možná mám špatné informace, ale mám dojem, že kromě jakési nedotknutelnosti jsou úplně stejně lidi jako my, dokonce snad i smějí chodit k volbám a teoreticky i volit sami sebe, jelikož je to anonymní.

Na Smíchově to chvilku stálo, načež to zaměstnanec Drah psychicky nevydržel a opustil nás. Jednička zůstala úplně prázdná. Možná je připravená právě pro nějakého politika, až se vydá směrem na Úvaly nebo na Beroun. Pan Uzel i pan Stivín jezdí dvojkou, já taky, všichni, koho znám. Takže v jedničce nejezdí prakticky nikdo.

+ Ale co když...

- Ne, to přece není možné.

+ A co je na tom?

- Znemožním se tady už úplně.

+ No a co?

- No dobře, tak já to tedy řeknu...

+ No tak to řekni

- Ale já se stydím

+ Neboj, nikdo tě nevidí

- No dobře. Tak tedy. Ehm.

+ ???

- Co když tam přecejen někdo jezdí a my ho jenom nevidíme?

 

Po 6 hodinách.

Jedu domů. Čekám ve vlaku. Kolem mě probíhá paní v zářivě zelené vestě, v gumových rukavicích a s černým pytlem. Vysypává koše. Pak ještě jednou. Myje podlahu. Za chvíli slyším, jak si povídá se svým kolegou. Čeština to není. Vyfotit při práci jsem se ji neodvážila...

Dvě minuty před odjezdem přisedá nic netušící upravený pán v obleku.

A jedem.


Danaděkuji Vám za reakce :-)22:017.9.2011 22:01:17
JaromírRaději si připlatím14:427.9.2011 14:42:19
PavelJá občas jezdím12:077.9.2011 12:07:03

Počet příspěvků: 3, poslední 7.9.2011 22:01:17 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené blogy